Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jana III Sobieskiego

Dyrektor: Edyta Zaczek
Strona WWW: http://www.sp32bb.pl/
Telefon: 33 818-31-84

Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jana III Sobieskiego, mimo stuletniej tradycji, stawia na nowoczesność.
Zajęcia odbywają się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach.
W każdym z nich znajduje się pracownia komputerowa, aula, sala gimnastyczna,
biblioteka wraz z czytelnią, gabinet pielęgniarki, stołówka, szatnie z szafkami osobistymi
oraz świetnie wyposażone sale lekcyjne.
Nauka w Naszej Szkole odbywa się jednozmianowo.

Aby zapewnić uczniom opiekę na najwyższym poziomie, zatrudniamy specjalistów: dwóch pedagogów, psychologa oraz logopedę. Posiadamy aż 26 tablic interaktywnych oraz 3 monitory interaktywne. W szkole funkcjonuje ponadto dziennik elektroniczny oraz radiowęzeł. Do dyspozycji uczniów pozostaje świetlica. Szkoła posiada Centrum Edukacji Przyrodniczej, Izbę Regionalną, w której zgromadzone zostały eksponaty związane z folklorem Beskidów, a także Izbę Pamięci i Historii Szkoły z licznymi przedmiotami nawiązującymi do przeszłości placówki. Dysponujemy również parkingiem, dużym ogrodem, dwoma boiskami sportowymi, bieżnią oraz placem zabaw. Przy szkole znajduje się ścieżka przyrodnicza oraz nowoczesna edukacyjna stacja meteorologiczna. Społeczność uczniowska bardzo chętnie włącza się w organizację imprez o charakterze lokalnym, miejskim i ogólnopolskim. Wzorowo układa się również współpraca z instytucjami lokalnymi, m.in.: z Przedszkolem nr 41 i 42, Radą Osiedla Wapienica, Parafią św. Franciszka z Asyżu, Domem Kultury i Książnicą Beskidzką. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który angażuje się w organizację imprez szkolnych, a także Szkolne Koło Wolontariatu, które obejmuje swoim patronatem akcje charytatywne. Redagowane jest również czasopismo „Echo Szkoły”, na łamach którego uczniowie mają możliwość publikowania własnych tekstów czy ilustracji. Szkoła prowadzi wiele nieodpłatnych zajęć dodatkowych oraz kół zainteresowań: artystycznych, sportowych i przedmiotowych. Nauczyciele są autorami kilkudziesięciu innowacji pedagogicznych. Uczniowie zaangażowani są w liczne projekty, m.in. Dzień Ziemi czy Pola Nadziei. Nasza Szkoła, jako pierwsza w mieście i czwarta w województwie, otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów za przyczynianie się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Świadczą o tym liczne sukcesy uczniów w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jesteśmy ponadto Szkołą Równych Szans oraz Szkołą Mistrzów Programowania. Informacje o wszystkich działaniach, uroczystościach, imprezach oraz konkursach umieszczane są na stronie internetowej (www.sp32bb.pl) oraz na profilu Facebook.

ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE Planowana liczba oddziałów: 3 84