Szkoła Podstawowa nr 23 im. Józefa Drożdża

Strona WWW: http://zspg.bielsko.pl
Telefon: 33 811-38-29

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 IM. JÓZEFA DROŻDŻA W BIELSKU-BIAŁEJ

Nasza szkoła jest usytuowana w Kamienicy, prężnie rozwijającej się dzielnicy Bielska-Białej. W jej otoczeniu znajduje się Dom Kultury, Przedszkole nr 30, filia biblioteki miejskiej, kościół katolicki i kościół ewangelicki oraz hala widowiskowo-sportowa i góra Dębowiec ze  swoją infrastrukturą.
Zajęcia odbywają się  w trzech budynkach: w budynku przy ul. Jeżynowej 3, w budynku przy ul Karpackiej 150  i w budynku przy ul. Karpackiej 127, gdzie mieści się nowoczesna sala gimnastyczna i plac zabaw. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe, dwie świetlice i bibliotekę. Pod względem komunikacyjnym ma łatwy dojazd autobusami linii nr 7 i 18.
    Wysoko wykwalifikowana kadra naszej szkoły umożliwia uczniom osiąganie wysokich wyników w nauce, rozwijanie talentów oraz pasji. Jesteśmy w pierwszej dziesiątce szkół osiągających najlepsze wyniki z egzaminu ósmoklasisty - w 2021 mieliśmy najlepszy wynik w mieście z matematyki.
Mamy finalistów i laureatów w Wojewódzkich i Międzynarodowych Konkursach Przedmiotowych z biologii, historii, matematyki, języka polskiego, plastyki. W szkole realizowane są innowacje pedagogiczne i projekty edukacyjne. Uczniowie biorą udział w akcjach charytatywnych. W szkole jest możliwość spożywania obiadów. Uczniowie kl. I-V objęci są „Programem dla szkół”, dzięki któremu otrzymują bezpłatnie produkty mleczne oraz warzywa i owoce.

Zobacz film: https://youtu.be/isHVWh1HT9M

Oferujemy:
* opiekę świetlicy w godz. od 7.00-16.30 zorganizowaną w dwóch budynkach: przy ul. Jeżynowej 3 i w budynku sali gimnastycznej, przy ul. Karpackiej 127,
* opiekę pedagoga szkolnego, który prowadzi zajęcia indywidualne z dziećmi, zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się oraz wsparcie dla rodziców,
* rozwijanie talentów dzieci szczególnie uzdolnionych poprzez indywidualny program lub tok nauki, a także udział w zajęciach rozwijających uzdolnienia,
* koła zainteresowań (sportowe, historyczne, przyrodnicze, turystyczne, teatralne).
* zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze,
* zajęcia gimnastyki korekcyjnej.
  W naszej szkole panuje rodzinna atmosfera. Jest to podstawą do dobrej współpracy z rodzicami, Radą Rodziców i środowiskiem lokalnym. Dobre relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami ułatwiają realizację zadań statutowych szkoły i nauczanie na wysokim poziomie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE planowana liczba klas pierwszych 2 40